HOW TO STAY ORGANIZED FOR SCHOOL

by - 6:56 PM

Do zakończenia wakacji pozostało zaledwie kilka dni, a co się z tym wiąże, wkrótce znów przekroczymy próg naszych szkół. Zawita jesienna aura, sprawiając, że dni staną się coraz chłodniejsze. Plecak, który całe dwa miesiące przeleżał w kącie, w końcu zostanie użyty, tak samo jak nowe zeszyty leżące na biurku. Ponownie pochłonie nas wir pracy i nauki.
Bardzo ważna jest w tym czasie organizacja. Warto mieć nad wszystkim kontrolę i nie tracić głowy przez ogrom obowiązków. Jeśli chcesz poznać moje sposoby na bycie zorganizowaną w roku szkolnym, zapraszam do dalszego czytania!UŻYWAJ KALENDARZA

Myślę, że jest to wszystkim dobrze znana rada, bowiem słyszy się o niej wszędzie. Oklepany punkt, jednak chyba najważniejszy. Prowadzenie kalendarza, w którym zaznaczamy wszystkie ważne daty i zapisujemy nadchodzące wydarzenia, niesamowicie pomaga w organizacji i rozplanowaniu czasu. Dzięki temu nigdy nie zapomnimy o czekających nas sprawdzianach, spotkaniach czy wyjazdach. 

RÓB LISTĘ RZECZY DO ZROBIENIA

Każdego ranka lub wieczór przed, zapisz co potrzebujesz zrobić danego dnia. Warto chwilę się zastanowić i zacząć od rzeczy najważniejszych, kończąc na tych mniej znaczących. Taka lista sprawi, że dzień będzie o wiele lepiej zorganizowany i żadne zadanie nam nie umknie. NIC NA OSTATNIĄ CHWILĘ

Jeśli masz coś zrobić, a czas na to pozwala, zajmij się tym od razu. Wolną chwilę warto wykorzystać na wywiązanie się ze swoich obowiązków, ponieważ praca w stresie, z myślą, że się nie zdąży, jest bardzo ciężka i przez to może nie przynieść początkowo zamierzonych efektów. NAUCZ SIĘ MÓWIĆ NIE

Czasami nasze priorytety nie pozwalają nam przystać na czyjąś propozycję. Należy nauczyć się mówić nie i zgodnie ze swoim sumieniem, w niektórych sytuacjach asertywnie odmawiać. Nie zrozumcie mnie źle, to nie tak, że naukę zawsze trzeba stawiać na pierwszym miejscu. Rozrywka jest jak najbardziej wskazana! Nie można zapominać o spotkaniach ze znajomymi, wypadach na miasto, różnych atrakcjach i przyjemnościach! Są one niezmiernie potrzebne. Ważne jest zdrowe podejście i rozsądek, ale także zdolność odróżniania rzeczy ważnych i ważniejszych.

WPROWADŹ DO ŻYCIA MAŁE NAWYKI 

Wstawanie kilka minut wcześniej, przygotowywanie ubrań i pakowanie torby wieczorem, ścielenie łóżka zaraz po obudzeniu się, to tylko kilka z wielu nawyków, które możesz wprowadzić do swojego życia. Z pewnością zaoszczędzą one trochę czasu i pomogą w organizacji! Oprócz tego bardzo opłaca się dbanie o miejsce pracy. Gdy utrzymujemy porządek, o wiele przyjemniej jest działać! 

Marlena xx

Macie jakieś sposoby na organizację? Jesteście już przygotowani do szkoły?You May Also Like

11 komentarze

 1. Z tą listą "do zrobienia" to dobry pomysł - pamiętam, że mi bardzo to pomogło :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super sposoby! Przepiękne zdjęcia *.*
  MÓJ BLOG - KLIK

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo cenne rady, ja niestety i tak często odkładam rzeczy na ostatnią chwilę
  Ładne zdjęcia :)
  Pozdrawiam
  http://olga-dz.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. kocham robić lity do zrobienia <3
  zapraszam
  mój blog |KLIK|

  OdpowiedzUsuń
 5. Niby proste rzeczy, a ile pomocy nam dają w codziennej rutynie. Od jakiegoś czasu udało mi się zmotywować do regularnego prowadzenia kalendarza, co naprawdę doskonale mi pomogło uporządkować cały swój czas!
  Jeszcze niedawno robiłam zadania domowe dzień przed lekcjami, a teraz nauczyłam się, że od razu jak wracam z domu robię wszystko tak, żeby w weekend mieć więcej czasu dla przyjaciół i swoich pasji! :)
  wiktoriazuk.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się w 100%! Do niedawna miałam problem z robieniem rzeczy wcześniej i kończyło się siedzeniem po nocach. Teraz staram się zabierać za coś od razu :> Podobnie mam ze ścieleniem łóżka. Kiedyś ścieliłam i składałam (mam sofę) po powrocie, a przecież rano to zajmie pół minuty, a gdy wrócę nie jestem zdenerwowana :D Bardzo ładne zdjęcia!
  nataliusz.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że te punkty są niezbędne jeżeli chcemy panować nad naszym czasem. Muszę jeszcze trochę popracować nad zostawianiem rzeczy na ostatnią chwilę ;)

  Zapraszamy LIFEBYSISTERS.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 8. Zorganizowana nauka przynosi dużo korzyści. Ja co roku pomagam sobie wymienionymi przez Ciebie sposobami i dzięki nimi radzę sobie w szkole :) Każdemu polecam się do nich stosować i na pewno nauka w szkole będzie łatwiejsza.

  Zapraszam do odwiedzenia mojego bloga, dopiero zaczynam.

  https://jsz-ostentacja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiele razy słyszałem o robieniu listy rzeczy do zrobienia i sam chciałbym z chęcią wprowadzić je w swoje życie! Chociaż czasami zapominam o niej. Według mnie najważniejsze jest nie odkładanie czegoś na ostatnią chwilę. Zawsze wtedy się stresuję i nie potrafię się do końca nauczyć,

  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo trafne wskazówki :)
  Ja należę do zorganizowanych osób, bardzo to w sobie cenię :)
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. zdecydowanie najwazniejszy podpunkt to ten, gdzie mowa o zapisywaniu danych rzeczy, ktore dzisiejszego dnia mamy do zrobienia! ;)

  nowy post <3
  https://justemsi.blogspot.com/2017/09/sweet-dreams.html

  OdpowiedzUsuń

○ Bardzo dziękuję za każdy miły komentarz i obserwację, to naprawdę motywuje!
○ Nie bawię się w obserwację za obserwację!
○ Weryfikacja obrazkowa wyłączona.