ROZMAWIAĆ NAPRAWDĘ

by - 11:38 PM

Cześć, do napisania tego posta zbierałam się dość długo. Kilka razy otwierałam kartę bloggera, aczkolwiek za każdym razem nie byłam w stanie skleić ani jednego sensownego zdania. Wiedziałam o czym chcę napisać, miałam głowę pełną pomysłów, ale nie potrafiłam tych myśli przelać tutaj, w sposób taki jakbym chciała. W sumie wciąż mam z tym problem. Nie wiem, może przytrafiło wam się kiedyś coś podobnego?
Wiadomość, wiadomość i kolejna wiadomość. Nowi obserwatorzy. Kolejna osoba polubiła twoje zdjęcie. Przybyło też kilka komentarzy. Telefon wibruje co kilka sekund. Masa różnych powiadomień. Sprawdzasz je wszystkie. Otwierasz każdy portal społecznościowy po kolei i przewijasz posty, lajkując wszystko jak leci. Nawet nie patrzysz co robisz. Spędzasz godziny dziennie patrząc w ekran. Mówisz, że rozmawiasz z przyjaciółmi? Nie, nie robisz tego. To znaczy oczywiście, trzymasz telefon w dłoni i wystukujesz sprawnie te kilka zdań, po czym dodajesz jeszcze jakieś emoji i je wysyłasz. Ale czy to ma prawo nazywać się rozmową? Wmawiasz sobie, że tak jest, zapominając czym jest  p r a w d z i w a  konwersacja, kontakt między ludźmi. Patrzenie sobie w oczy, odczuwanie bliskości, obecności drugiego człowieka... Możesz obserwować jak się uśmiecha, jak płacze, jak przykłada filiżankę do ust, by napić się herbaty. Możesz poczuć zapach jego perfum, możesz go dotknąć, przytulić, pocałować. Żyć naprawdę. Czuć. Rozmawiać. Naprawdę...


Marlena xoxo

You May Also Like

11 komentarze

 1. ja bardzo lubię rozmowy jakby to powiedzieć w realu , że mogę właśnie kogoś przytulić , dotknąć czy jak napisałaś poczuć tej osoby perfumy ;)
  zapraszam
  mój blog |KLIK|

  OdpowiedzUsuń
 2. W pełni się zgadzam z tym co napisałaś, ale czasami nie mamy możliwości na "prawdziwą rozmowę" i nie możemy poczuć bliskości fizycznej i tych wszystkich rzeczy, które napisałaś. Wtedy trzeba zadowolić się wystukiwaniem kilku zdań i wysłaniem. Ale jeśli ktoś ma tą drugą osobę na wyciągnięcie ręki i może się z nią spotkać w każdej chwili a woli pisać - to już dość dziwne. piękne zdjęcia! :)

  mój blog, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń
 3. Czwarte zdjęcie wyszło fenomenalnie! Co do treści posta masz absolutną rację,teraz wirtualny świat jest bardziej ...powszechny? Nawet nie wiem jak to określić. Kiedy mieszkałam w Polsce starałam się właśnie kiedy tylko miałam czas zaprosić znajomych w weekend na herbatę,obiad ,albo wyskoczyć gdzieś razem...Teraz będąc za granicą niestety zostało nam tylko pisanie, ewentualnie aby się zobaczyć mamy skype,także to jednak nie jest taka zła sprawa,że jest możliwość komunikowania się w ten sposób. Z osobami poznanymi tutaj,nie piszę wcale - zawsze się po prostu zdzwaniamy i spotykamy :)
  Ja też często mam taką...wenę ,jakiś pomysł i inspirację,a włączając blogspot....DZIURA W GŁOWIE :)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie - kikawww.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Ludziom coraz większy problem sprawia rozmawianie z drugą osobą w cztery oczy, bo łatwiej napisać, a podtrzymanie rozmowy, rozpoczęcie nowego tematu czy w ogóle rozpoczęcie tej rozmowy to już dopiero wyzwanie dla niektórych. Jak piszę z przyjaciółką to zawsze pada zdanie " opowiem Ci jak się spotkamy" "Porozmawiamy lepiej normalnie". Polecam. :))

  Zapraszam do mnie michalinm.blogspot.com

  Mój instagram: www.instagram.com/michalinamarcisz

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie aplikacje jak mess są przydatne gdy chcemy z kimś "porozmawiać" ale nie mamy takiej okazji gdyż jesteśmy daleko od tej osoby. Lecz rozmowy przez internet nigdy nie zastąpią prawdziwych rozmów w cztery oczy. Bardzo smutne jest to, że ludzie coraz częściej przestają ze sobą rozmawiać a wyciągają telefony. W wakacje widziałam parę, która siedziała na ławce. Byli na randce, wszystko wydawało się normalne. Gdyby nie to, że zamiast ze sobą rozmawiać, trzymać się za ręce, przytulać oni byli zajęci telefonami. Nawet na siebie nie patrzeli. Tylko uśmiechali się do ekranów.

  little-foxblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Wpadłam przypadkiem na twojego bloga i jest świetny! Strasznie mi się tu spodobało. Bardzo ciekawie piszesz , wygląd bloga jest estetyczny. Na pewno muszę wpadać tu częściej :)
  Pozdrawiam,
  Youboost.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetnie napisane :) Taka prawdziwa rozmowa jest bardzo ważna w przyjźni. Szczerze powiedziawszy nawet rozmowa przez telefon jest dużo lepsza od pisania, bo możemy usłyszeć głos drugiej osoby i lepiej wyczuć jej emocjie.
  💦YOZIZIRA.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Teraz coraz więcej osób woli napisać na FB niż porozmawiać w cztery oczy ;/
  >>alicce-alice.blogspot.com<<

  OdpowiedzUsuń
 9. Hej! Świetny post, jesteś naprawdę megaaa śliczna :)

  obserwuje i zapraszam do mnie :
  http://milentry-blog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

○ Bardzo dziękuję za każdy miły komentarz i obserwację, to naprawdę motywuje!
○ Nie bawię się w obserwację za obserwację!
○ Weryfikacja obrazkowa wyłączona.